Working together for green, competitive and inclusive Europe

Kibernetinio saugumo kompetencijų gerinimas

Projekto vykdytojas: Vilniaus universitetas
Projekto pavadinimas: Kibernetinio saugumo kompetencijų gerinimas
Projekto kodas:  LT08-1-ŠMSM-K01-006 (Sutarties Nr. S-BMT-21-6 (LT08-2-LMT-K-01-051))
Tinkamų finansuoti projekto išlaidų suma: Projektui įgyvendinti skiriama 999130,07 Eur, iš kurių 849260,56 Eur yra mechanizmų lėšos ir 149869,51 Eur yra bendrojo finansavimo lėšos.
Sutarties pasirašymo data:  2020-12-18
Projekto įgyvendinimo terminas: 2021-01-01 – 2023-12-31
Projekto partneriai: 
Norwegian University for Technology and Science (NO)
Østfold University College (NO)
Vidzeme University of Applied Sciences (LV)
Riga Technical University (LV)
Tallinn University of Technology (EE)
University of Liechtenstein (LI)
General Jonas Zemaitis Military Academy of Lithuania (LT)
Projekto interneto svetainė

Trumpas projekto aprašymas:
Šiuolaikinėje visuomenėje kibernetinis saugumas yra vienas didžiausių prioritetų bet kurioje šalyje, nes informacinės sistemos bei viešojo ir privataus sektoriaus teikiamos paslaugos turi būti apsaugotos nuo įsilaužimų, užtikrinant stabilų veikimą ir korektišką duomenų valdymą. Dėl geopolitinės situacijos kibernetinis saugumas ypač aktualus mūsų regione. Deja, kibernetinio saugumo specialistų trūkumas jaučiamas kaip ir visame pasaulyje. Šiame projekte trys Baltijos šalys ir jų partneriai iš Norvegijos bei Lichtenšteino suvienijo jėgas, kad sukurtų tarpdisciplininę sistemą, leidžiančią ugdyti kibernetinio saugumo specialistus, atsižvelgiant į darbo aplinkos specifiką ir asmenines žmogaus savybes. Projekto tyrimuose apjungiamos informatikos, psichologijos, edukologijos ir žmogaus genomikos sritys. Juk žmogus yra biologinė būtybė, turinti įgimtas savybes, o taip pat ir elgseną. Žinant kibernetinio saugumo specialistų dominuojančias savybes ir rizikas, lengviau sukonstruoti žinių ir gebėjimų ugdymo kelią, pritraukti į sritį naujų žmonių.
Projekto rezultatai įtakos atsparumą kibernetiniams nusikaltimams nacionaliniu lygmeniu Baltijos šalyse ir regione, nes kuriama sistema yra ne tik moksliškai grindžiama, bet ir testuojama partnerių institucijose, integruojant įrankius, adaptuojant kuriamą metodiką pagal poreikius, simuliuojant stresines situacijas ir analizuojant elgseną treniravimo metu. Sukurta sistema pasitarnaus kaip priemonė tarptautinei mokslinių tyrimų ir profesinei bei akademinei bendruomenei suprasti žmonių ribotumą, rizikas ir galimybes kibernetinių nusikaltimų grandinėje ir į jas atsižvelgti, skatinant pasirinkti kibernetinio saugumo specialisto karjerą.

 


Bendraukime